شیر های فشار شکن cs case (دنده ای)

به منظور کاهش فشار شبکه های آبرسان پر فشار و همچنین جهت محافظت از لوازم تاسیساتی ، شیرهای فشار شکن قابل تنظیم به کار برده می شود .

در این نوع از شیرهای فشار شکن فشار خروجی در کارخانه به صورت پیش فرض بر روی 3 بار تنظیم می شود اما در صورتی که لازم به تنظیم فشار باشد و با توجه به نوع مصرف ، می توان آن ها را به وسیله ی مکانیزم تنظیم تعبیه شده در محدوده ی 1 الی 5.6 بار تنظیم نمود .

به منظور ایجاد امکان رصد بار خروجی به کار بردن شیرهای دارای مانومتر توصیه می شود .

لازم به ذکر است که این نوع از شیر های فشار شکن برای هوا و گاز قابلیت کاربرد ندارند و فقط مناسب برای آب می باشند .

شیر های فشارشکن cs case (دیافراگمی)

برای کاهش فشار شبکه های آبرسانی پر فشار و همچنین به منظور محافظت از لوازم تاسیساتی از شیر های فشار شکن قابل تنظیم دیافراگمی استفاده می شود .

شیرهای فشار شکن دیافراگمی دارای مکانیزم کارتریج قابل تعویض می باشند و در نتیجه در صورتی که نیاز به تعمیر باشد فقط با عوض کردن کارتریج و بدون این که نیاز به جدا نمودن کل شیر از تاسیسات باشد می توان خرابی را حل کرده و آن را تعمیر نمود .

طراحی خاص بدنه و محل اتصاب مورب در این شیر ها موجب شده است تا آن ها دارای حجم کمتری باشند و در نتیجه فضای کمتری را اشغال نمایند . بنابراین این ویژگی مهم موجب می شود تا این شیر ها در فضای های کم و محدود به راحتی و بدون مشکل قابلیت نصب داشته باشند .

در شیر های فشار شکن دیافراگمی فشار خروجی به صورت پیش فرض در کارخانه بر روی 3 بار تنظیم می شود و مکانیزم تنظیم تعبیه شده بر روی آن ها این امکان را ایجاد می کند که در صورت نیاز و با توجه به نوع مصرف بتوان فشار خروجی را بین 1 الی 5.6 بار تنظیم نمود . به دلیل ایجاد امکان رصد بار خروجی استفاده از شیرهای دارای مانومتر توصیه می شود .

این شیر های فشار شکن به هیچ وجه مناسب برای گاز و هوا نمی باشند و فقط مختص آب می باشند .

شیر فشار شکن

شیر فشار شکن همانطور که از نامش مشخص می باشد ، وسیله ای برای شکست فشار می باشد که در صنعت برای حفظ ایمنی تجهیزات تحت فشار به کار برده می شوند .

شیرهای فشار شکن به صورت دستی یا اتوماتیک ، موجب کاهش فشار سیال ورودی می شوند و همچنین موجب کنترل فشار سیال در خروجی شیر می شوند تا در نتیجه ی آن  فشار خروجی از فشار ورودی کمتر باشد .

شیر فشار شکن کاربرد های مختلفی دارند و استفاده از آن ها موجب سهولت بهره برداری از شبکه و خطوط انتقال می شود و موجب حذف هزینه های بالای خرید زمین و ساخت مخازن فشار شکن می شود و به میزان زیادی از هدر رفت سیال ، با کاهش فشار های ناخواسته در شبکه ها و خطوط انتقال جلوگیری می نماید .

به طور کلی شیر فشار شکن از تاسیسات آب مصرفی در برابر فشار بیش از حد محافظت می نماید  و از آن جایی که فشار آب باید در شرایط مناسب باشد تا سیستم آب مصرفی به طور قابل اعتماد و در جهت حفظ منابع عمل نماید ، بنابراین استفاده از آن ها کاملا ضروری می باشد . با توجه به مشخصاتی که شیر های فشار شکن دارا می باشند می توان از آن ها برای کار برد های تجاری و صنعتی استفاده نمود .

با نصب شیر فشار شکن علاوه بر این که می توان مانع از آسیب های فشار بالا شد ، بلکه مصرف آب را به میزان زیادی نیز می توان کاهش داد . همچنین به وسیله ی آن ها فشار خروجی با وجود نوسانات فشار ورودی ثابت می ماند . با کاهش فشار عملکرد و ثابت نگه داشتن آن به وسیله ی شیر فشار شکن ، سر و صدای جریان در تاسیسات نیز کاهش می یابد .

از آن جایی که فشار آب خروجی از مخازن بسیار بالا می باشد در نتیجه مناسب برای ورود به لوله کشی آب مصرف خانگی نمی باشد ، بنابراین  محل نصب آن ها را معمولا در کنار کنتور آب ساختمان ها و بعد از انشعاب از لوله ی اصلی آب شهر قرار می دهند تا بدین وسیله فشار های زیاد و تغییرات فشار آب شهر کاهش پیدا کند . شیر های فشار شکن دارای پیچ مخصوص تنظیم فشار می باشند و بنابرین مصرف کننده می تواند فشار خروجی شیر را خود تنظیم نماید ، البته استفاده از لوله کنار گذر به سمت قسمت فشار ضعیف نیز می تواند در تنظیم فشار موثر باشد .

فشار شکن ها وسیله های بسیار مهمی می باشند که نقش موثری در ایمنی سیستم بر عهده دارند و در سلامت سایر اجزا تاثیر می گذارند . فشار شکن در طراحی یک مدار هیدرولیکی ، که پمپ عامل ایجاد فشار می باشد و معمولا با ضریب توان بالاتری در نظر گرفته می شود ، فشار ایمن و لازم را برای عملکرد سیستم تعیین می نماید .

رگلاتور آب

رگلاتور آب در آب گرمکن ها به کار برده می شود و مستقل از تغییرات فشار موجب می شود ، تا میزان جریان آب خروجی در محدوده ثابتی نگه داشته شوند .

رگلاتور آب از شیر اصلی و یک پیلوت تشکیل می شود . شیر اصلی در آن ها وظیفه ی کنترل جریان از طریق خط لوله اصلی را بر عهده دارد و پیلوت نیز وظیفه ی کنترل کار شیر اصلی را با توجه به جریان سیال در طول خط لوله بر عهده دارد .

جریان سیال وارد شده از طریق ورودی به داخل شیر به عنوان بالا دست شناخته می شود و از طریق فشار پایین از شیر خارج می شود . رگلاتور تا زمانی که جریان پایین در شرایط تقاضای جریان نباشد ، بسته می شود و پیلوت نیز در این شرایط بسته می ماند . اما زمانی که تقاضای جریان در فشار خروجی به وجود آمد به زیر فشار تنظیم شده می رسد و در نتیجه پیلوت شروع به باز شدن می کند .

باز شدن شیر اصلی با رها سازی آب از محفظه دیافراگم اتفاق می افتد و مایعات از طریق شیر اصلی شروع به گردش می کنند . سیت پیلوت تا زمانی باز می باشد که فشار جریان پایین باشد ، اما هنگامی که فشار جریان پایین با فشار تنظیم شده مطابقت داشته باشد ، شیر پیلوت بسته می شود . زمانی که فشار جریان پایین می آید ، سیت پیلوت بسته می شود و مایعات برای بسته شدن شیر در قسمت بالای دیافراگم پر می شوند . و به همین سادگی پیلوت شیر اصلی را برای باز و بسته شدن کنترل می نماید .

رگلاتور آب دارای قطعات اصلی مختلفی از قبیل بدنه ، قاب برنجی ، شیپوره ، شیر احتراق آهسته ، مجموعه ساقه سوپاپ ، مجموعه مغزی آب بندی ، شیر تنظیم دما و مجموعه دیافراگم و میل سوپاپ آب می باشد که هر کدام وظیفه ای را بر عهده دارند . رگلاتورها با توجه به ویژگی های که دارند می توانند در موارد مختلفی به کار برده شوند که در زیر به چند نمونه اشاره می شود .

 • کاربرد صنعتی : زمانی که که دو خط لوله موازی برای نگهداری در شرایط مختلف نیاز باشد می توان شیر های تنظیم فشار را به کار برد .
 • برای مدار های خطوط لوله آب قابلیت کاربرد دارند .
 • به منظور جلوگیری از ترکیدن آب در فشار زیاد در شیر های خانگی استفاده می شوند .

فشار شکن کیس

از پرکاربردترین شیر آلات صنعتی ، شیر فشار شکن می باشد که تاثیر بسیاری در کنترل و صرفه جویی در مصرف آب دارد . شیر فشار شکن کیس ، در دو نوع تولید می شود که 16 بار و 25 بار می باشند . در این شیر ها نحوه اتصال دنده ای می باشد . جنس بدنه در شیر فشار شکن کیس برنجی می باشد که روکش کروم بر روی آن به کار رفته است و همین امر موجب شده تا این شیر ها از استحکام بسیار بالایی در برابر تغییرات دمایی برخوردار باشند .

این شیر ها قابلیت تحمل فشار تا 40 درجه سانتی گراد را دارند و معمولا سیال مناسب برای کاربرد آن ها ، آب می باشد .

قابلیت تنظیم فشار خروجی در محدوده 1.5 تا 6 بار از ویژگی های مهم شیر فشار شکن کیس می باشد .

فشار خروجی پیش فرض برای این شیر ها 3 بار می باشد که امکان نصب گیج فشار در هر دو نوع شیر هایی فشار شکن کیس وجود دارد .

برای شیر فشار شکن کیس 16 بار محدوده سایز بندی از 1.4 اینچ تا 2 اینچ می باشد و برای فشار شکن کیس 25 بار این محدوده بین 1.4 تا 3 اینچ می باشد .

قیمت مناسب شیر فشار شک کیس از جمله خصوصیات مهم آن ها می باشد که نسبت به شیرهای فشار شکن دیگر از قیمت مناسب تری برخوردار می باشد .

در افزایش طول عمر این شیر فشار شکن ها یکی از عوامل موثر نصب شیر صافی قبل از شیر فشار شکن می باشد .

از مهمترین ویژگی های شیر فشار شکن می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • نوع اتصال شیر فشار شکن کیس دنده ای می باشد .
 • تولید کننده این شیر ها کشور ترکیه می باشد .
 • جنس بدنه آن ها برنج با روکش کروم می باشد .
 • قابلیت نصب گیج دارد .
 • محدوده فشار خروجی قابل تنظیم آن ها بین 1.5 تا 6 بار می باشد .
 • فشار خروجی پیش فرض آن ها 3 بار می باشد .
 • سیال مناسب عبوری آن آب می باشد .
 • حداکثر دمای قابل تحمل عبوری سیال 40 درجه سانتی گراد می باشد .

برای سفارش انواع فشار شکن آب csventil ترکیه با شماره 04191010305 تماس داشته باشید.