شیر فشار شکن آب

شیر فشار شکن آب

معرفی شیر فشار شکن آب

از انواع شیر آلات کنترلی که در کاهش فشار سیال در خطوط به کار برده می شوند می توان به شیر فشار شکن آب ( پیلوت دار ) اشاره کرد که نام انگایسی آن ها Pressure Relief  Valve می باشد . در مدار فرمان پایلوت یا پیلوت به کار برده می شود که موجب دقت عملکرد و تنظیم شیر ها می شود ، در نتیجه اطمینان خاطر مصرف کنندگان را در پی دارد .

ابعاد و اندازه شیر فشار شکن آب

  • ابعاد فلنج ها مطابق با استاندارد می باشد .
  • فلنچ تا فلنچ شیر مطابق با استاندارد F1
  • سایز های تولیدی ( قطر لوله ) : DN 50 _DN 800

از ۲ اینچ تا ۳۲ اینچ – شامل ۲ اینچ و۲٫۵ اینچ و ۳ اینچ و ۴ اینچ و ۵ اینچ و ۶ اینچ و ۸ اینچ و … )

  • فشار کاری ( بار – اتمسفر ) : PN 10 تا  ۲۵

(۲۵ اتمسفر معادل ۳۶۲ PSI میباشد)

مشخصات شیر فشار شکن چدنی :

شیر کنترلی به عنوان شیر تنظیم و کنترلی به کار برده می شوند .  در مدل کلایتون یا میراب طراحی بدنه شیر کج یا افقی می باشد و فرم داخل آن مناسب برای عبور جریان می باشد . در زیر مشخصات این شیر ها را بررسی می کنیم .

پوشش رنگ : به طور معمول در این شیر ها معمولا رنگ اپوکسی پودری آبی به کار برده می شود که به روش الکترواستاتیکی بر روی کار اعمال می شود .

گستره کاربرد شیر فشار شکن :

این شیر ها قابل استفاده برای آب آشامیدنی و آب خام تا دمای 70 درجه سانتی گراد می باشند .

موارد کاربرد شیر فشار شکن آب :

شیر فشار شکن پیلوت دار ، موجب تبدیل فشار زیاد و متغیر ورودی به فشار کم و ثابت خروجی به طور اتوماتیک می شوند . شیر فشار شکن در صورتی که مصرف آب بعد از شیر فشار شکن در شبکه وجود نداشته باشد برای جلوگیری از انباشته شدن فشار استاتیک ، جریان را قطع می کند . استفاده از شیر فشار شکن مزایای زیادی دارد و موجب سهولت بهره برداری از شبکه ها و خطوط انتقال ، حذف هزینه های هنگفت خرید زمین و ساخت مخازن فشار شکن می شود . علاوه بر این شیر فشار شکن از هدر رفت آب با کاهش فشارهای ناخواسته در شبکه ها و خطوط انتقال به مقدار زیادی جلوگیری می کند .

روش انتخاب شیرهای فشار شکن ( پایلوت دار ) :

اندازه و سایز در شیرهای فشار شکن بر خلاف شیر های قطع و وصل که اندازه آن ها برابر با خط لوله می باشد ، با در نظر گرفتن دبی مورد نیاز و سرعت بهینه پیشنهادی شرکت انتخاب می شود .

تعمیر فشار شکن آب

تعمیر فشار شکن آب در مواردی که شیر دچار نشتی می شود و یا ایراداتی در آن پیش می آید از کارهای ضروری می باشد . بدین منظور تیم فنی ما آماده ی تعمیر شیر فشار شکن های آب در محل پروژه می باشد . با تماس شما و در خواست تعمیر ، متخصصین شرکت جاسه به موقع و در اسرع وقت در محل شا حاضر خواهند شد و شیر فشار شکن شما را رفع عیب خواهند نمود .

تماس با ما

از جمله راه های ارتباطی ما با شما تماس با شماره هایی می باشد که در سایت درج شده است . بنابراین می توانید برای دریافت قیمت یا مشاوره با ما تماس بگیرید . همکاران ما از طریق شماره 04191010305 شما را راهنمایی خواهند کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *