قیمت شیر اطمینان

لیست قیمت شیر اطمینان تق تقی تو پیچ

شیر اطمینان تو پیچ

قیمت تعداد در کارتن بار سایز کد محصول
تماس بگیرید 25 2.5-3-4-5-6 1/2″ 07151
تماس بگیرید 25 7-8-9-10 1/2″ 07151
تماس بگیرید 25 2.5-3-4-5-6 3/4″ 07201
تماس بگیرید 25 7-8-9-10 3/4″ 07201
تماس بگیرید 10 2.5-3-4-5-6           1″ 07251
تماس بگیرید 10 7-8-9-10           1″ 07251
تماس بگیرید 5 2.5-3-4-5-6 1 1/4″- 1 1/2″ 07321
تماس بگیرید 5 7-8-9-10 1 1/4″- 1 1/2″ 07321
تماس بگیرید عدد 2.5-3-4-5-6 1 1/2″-2″ 07401
تماس بگیرید عدد 7-8-9-10 1 1/2″-2″ 07401
تماس بگیرید عدد 2.5-3-4-5-6 2″-2 1/2″ 07501
تماس بگیرید عدد 7-8-9-10 2″-2 1/2″ 07501

لیست قیمت شیر اطمینان (تق تقی) رو پیچ

شیر اطمینان رو پیچ

قیمت تعداد در کارتن بار سایز کد محصول
تماس بگیرید 25 2.5-3-4-5-6 1/2″ 07152
تماس بگیرید 25 7-8-9-10 1/2″ 07152
تماس بگیرید 25 2.5-3-4-5-6 3/4″ 07202
تماس بگیرید 25 7-8-9-10 3/4″ 07202
تماس بگیرید 10 2.5-3-4-5-6           1″ 07252
تماس بگیرید 10 7-8-9-10           1″ 07252

قیمت شیر اطمینان؛ عاملی مهم برای خرید این تجهیز صنعتی

خرید شیرآلات ساختمانی به دلیل طیف گسترده‌ و مدل‌های متنوع آن‌ها در بازار کاری دشوار است و همچنین قیمت‌های متنوعی برای آن‌ها وجود دارد. شیرهای اطمینان نیز از این موضوع جدا نیستند. شیرهای اطمینان (safety valves) از تجهیزات ضروری برای کنترل و مهار فشار هستند و در میان مهندسان و طراحان فعال در این صنعت بیشتر با نام اختصاری PSV شناخته می‌شود که مخفف عبارت pressure safety valve (شیر اطمینان فشار) است. در صنایع مختلف از جمله صنایع نفت و گاز که با فشار و دما کاری بالا سر و کار دارند، قیمت شیر اطمینان با قیمت این شیرها در صنایع غذایی، ساخت‌وساز و تهویه مطبوع متفاوت است.

لیست قیمت شیر اطمینان

از آنجایی که طیف گسترده‌ای از شیرهای اطمینان برای برآورده کردن نیازهای مختلف و معیارهای عملکرد مورد نیاز صنایع گوناگون و نیز استانداردهای ملی متفاوتی برای این تجهیزات وجود دارند، در این مقاله با جنس و کاربرد انواع این تجهیزات و مقایسه قیمت شیر اطمینان در تمامی این موارد آشنا می‌شویم.

شیر اطمینان چیست؟

شیر اطمینان نوعی تجهیز کاهش فشار (PRD) است که برای آزاد کردن گازها یا مایعات و در نتیجه کاهش فشار استفاده می‌شود. کاربرد اصلی شیرهای اطمینان این است که آخرین خط دفاعی در حفاظت از تجهیزات، محیط کار و مهم‌تر از همه پرسنل می‌باشند. برخلاف رگولاتورها که کار اصلی آن‌ها حفظ مداوم فشار است، باید از شیرهای اطمینان به‌عنوان آخرین اقدام برای جلوگیری از حوادث استفاده شود. از این رو به دلیل اهمیت بسیار زیاد این تجهیزات در بخش‌های مختلف، شیرهای اطمینان باید به‌شدت تنظیم شوند و الزامات کد ASME را برآورده کنند. همچنین نوع، جنس و کاربرد آن در صنایع مختلف باید متفاوت باشد و باید بتواند در هر زمان و در هر شرایطی کار کند. موارد ذکرشده، عواملی هستند که بر قیمت شیر اطمینان تاثیر می‌گذارند.

انواع شیر اطمینان را بشناسید

استانداردهایی از جمله ASME/ ANSI PTC 25.3، DIN و EN ISO با توجه به نوع طراحی و عملکرد اجزای سازنده شیر اطمینان، دسته‌بندی مشخصی را برای انواع این تجهیزات پرکاربرد معرفی کردند. بررسی انواع مختلف شیر اطمینان بر اساس استانداردهای ASME/ ANSI PTC 25.3، DIN و EN ISO، برای بسیاری از افراد، گسترده و کمی گیج‌کننده به نظر می‌رسد. اما با این حال برای خرید و استفاده از شیرهای اطمینان متناسب با نیاز خود باید با این دسته‌بندی به طور کامل آشنا باشد. از طرفی آشنایی و آگاهی از انواع مختلف این تجهیزات، دیدگاه خوبی از مقایسه قیمت شیر اطمینان مورد نیاز با یکدیگر را به شما می‌دهد.

قیمت انواع شیر اطمینان

از جمله انواع شیر اطمینان عبارت‌اند از:

 • شیر اطمینان فنری
 • شیر اطمینان پایلوت‌‌دار
 • شیر اطمینان Balanced Bellows
 • شیرهای اطمینانChange-over

تفاوت عملکرد و مقایسه قیمت شیر اطمینان فنری و پایلوت‌‌دار

در یک شیر اطمینان فنری، دریچه توسط نیروی فنر و به کمک یک پیچ تنظیم بسته می‌شود. این فشار به اسپیندل وارد می‌شود که دیسک را روی صندلی نازل نگه می‌دارد. تا زمانی که نیروی فنر بیشتر از نیروی وارد شده توسط سیال فرآیند باشد، دریچه بسته می‌ماند. در یک صورت وجود فشار بیش از حد، نیروی سیال فرآیند بر نیروی فنر غلبه می‌کند و صفحه دیگر بر سر جای خود نمی‌ماند.

انواع شیرهای اطمینان فنری برای کاربردهایی با نقاط تنظیم فشار بالا و سیال فرآیند خورنده مناسب‌تر از انواع پایلوت‌‌دار هستند. شیرهای فنری به فشار برگشتی حساس‌تر می‌باشند و در کاربردهایی که فشار برگشتی وجود ندارد بهترین عملکرد را دارند.

شیر اطمینان پایلوت‌‌دار نیز طراحی و اجزای مشابهی با شیر اطمینان فنری دارد، با این تفاوت که در آن یک پایلوت اضافه شده است. این نوع تجهیزات برای سیگنال دادن به شیر اصلی برای باز و بسته شدن به پایلوت‌‌ متکی است. در شرایط عادی، فشار از ورودی شیر اصلی گرفته شده و به بالای شیر اصلی فرستاده می‌شود. این فشار ورودی نیروی کافی به این ناحیه وارد می‌کند تا شیر اصلی را بسته نگه دارد. پس از رسیدن به فشار تنظیم شده، پایلوت برای کاهش فشار بیش از حد باز می‌شود.

تفاوت عملکرد و مقایسه قیمت شیر اطمینان فنری و پایلوت‌‌دار

شیر اطمینان پایلوت‌‌دار به دلیل قابلیت تخلیه فشار قوی، برای کاربردهایی با فشار برگشتی نوسانی یا زیاد توصیه می‌شوند. همچنین گزینه‌ی مناسبی برای تجهیزاتی است که به نرخ انباشتگی کم نیاز دارند. به این دلیل که پایلوت‌ اجازه می‌دهد تا فرایند بدون هیچ گونه نشتی در نزدیکی نقطه فشار تنظیم شده انجام شود.

به دلیل حساسیت بیشتر و کاربرد حساس‌تر انواع پیلوت‌دار، قیمت شیر اطمینان پایلوت‌‌دار به مراتب از انواع فنری آن بیشتر است. از این رو برای صرفه‌جویی در قیمت، باید مناسب‌ترین نوع را متناسب با نیاز خود خریداری کنید.

موارد مهم برای خرید PSV که بر قیمت شیر اطمینان تاثیر می‌گذارند

باید اشاره کرد از آنجایی که شیرهای اطمینان نقش حیاتی در حفاظت از تجهیزات، محیط کار و ایمنی پرسنل دارند، انتخاب بهترین و مناسب‌ترین شیر متناسب با نوع کاربرد آن یک ضرورت است. از این رو چندین فاکتور وجود دارند که قبل از خرید شیر اطمینان باید در نظر گرفته شوند. شایان ذکر است که تمامی این فاکتورها نیز بر قیمت شیر اطمینان تاثیر می‌گذارند.

به همین دلیل بهتر است به منظور صرفه‌جویی در قیمت و در عین حال خرید یک شیر اطمینان باکیفیت اما مناسب با نیاز خود به موارد مانند فشار تنظیم، دما؛ فشار برگشتی، کاربرد، اندازه اتصال و ظرفیت مورد نیاز شیر توجه کنید. این‌ها فاکتورهای اساسی هستند که هنگام انتخاب و خرید شیرهای اطمینان باید در نظر گرفته شوند. همچنین باید ابعاد فیزیکی تجهیزات و کارخانه و همچنین سایر عوامل مرتبط محیطی که شیر در آن کار می‌کند را در نظر بگیرید. در ادامه با این پارامترها آشنا می‌شویم.

موارد موثر بر قیمت شیر اطمینان

تنظیم فشار

پارامتر تنظیم فشار که بر حسب PSIG سنجیده می‌شود، در واقع نقطه فشاری است که در آن نقطه، شیر اطمینان باید باز شود. فشار تنظیم شیر نباید از حداکثر فشار کاری مجاز (MAWP) بویلر یا مخزن تجاوز کند. به این معنی که شیر اطمینان باید برابر یا پایین‌تر از حداکثر فشار کاری مجاز تجهیزات باز شود. به بیانی دیگر حداکثر فشار کاری مجاز تجهیزات باید حداقل 10 درصد بیشتر از بالاترین فشار عملیاتی مورد انتظار در شرایط عادی باشد.

از این رو در نظر داشته باشید که هرچه محدوده فشار تنظیم شیر اطمینان بالاتر باشد، عملا قیمت آن نیز بیشتر است. به این دلیل که تنظیم فشار شیر اطمینان برای مقادیر بسیار بالا، نیازمند استفاده از متریال بهتر و کیفیت ساخت بالاتر برای شیر خواهد داشت.

دما؛ عاملی موثر بر قیمت شیر اطمینان

دما بر حجم و ویسکوزیته گاز یا مایعی که در سیستم جریان دارد تاثیر می‌گذارد و همچنین به تعیین متریال ایده‌آل برای ساخت شیر اطمینان کمک می‌کند. به‌عنوان مثال، شیرهای فولادی می‌توانند دمای عملیاتی بالاتری را نسبت به شیرهای ساخته شده از برنز یا آهن تحمل کنند. از این رو به طور کلی شیرهایی که دماهای بسیار بالا و یا دماهای بسیار پایین را تحمل می‌کنند، معمولا قیمت بالاتری خواهند داشت. به این دلیل که تحمل دماهای بسیار بالا و بسیار پایین نیاز به متریال ویژه و معمولا فلزات گران‌بهاتر دارد.

دما؛ عاملی موثر بر قیمت شیر اطمینان

کاربرد شیر اطمینان

استفاده و کاربرد مورد نیاز شما از شیرهای اطمینان و همچنین نوع سیال فرآیند مانند گاز و مایع که با آن سر و کار دارید، از جمله عوامل مهمی هستند که در انتخاب شیر اطمینان متناسب با نیاز صحیح خود نقش دارند. شیرهای اطمینان از نقطه نظر کاربرد به طور کلی به انواع شیرهای

 از طرفی کاربرد مورد نیاز عاملی موثر بر قیمت شیر اطمینان است. به این دلیل که هرچه کاربرد مورد انتظار شما از این تجهیزات، حساس‌تر و بیشتر باشد، نیاز به پرداخت مبلغ بیشتری برای خرید آن دارید. به همین دلیل است که کاربردهای متعددی برای این شیرها به نسبت صنایع مختلف مورد استفاده تعریف شده است. به طور مثال شیرهای اطمینان مورد استفاده در صنایع نفت و گاز قیمت بسیار بیشتری از انواع آن در صنایع غذایی و از این دست دارند.

ابعاد اتصال

شیرهای اطمینان در طیف گسترده‌ای از اندازه‌ها و انواع اتصال در بازار وجود دارند. اندازه شیر باید مطابق با اندازه ورودی و لوله تخلیه شما باشد. همچنین باید نوع اتصال مورد نیاز خود را برای این تجهیزات مشخص کنید (نری و مادگی). از این رو اندازه اتصال از عوامل بسیار مهم و موثر بر قیمت شیر اطمینان است که هرچه سایز مورد نیاز شما برای اتصال بزرگ‌تر باشد، بالطبع قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

تاثیر اندازه بر قیمت شیر اطمینان

ظرفیت کار مورد نیاز

شیرهای اطمینان باید بتوانند فشار را با ظرفیت معینی کاهش دهند. ظرفیت مورد نیاز توسط عوامل متعددی از جمله هندسه شیر، دمای محیط و منطقه تخلیه تعیین می‌شود. ظرفیت مورد نیاز با واحدهای فیزیکی زیر در شیرهای اطمینان تنظیم می‌شود که معمولا به‌صورت زیر هستند:

 • LBS/HR: پوند در ساعت (جریان بخار)
 • SCFM: فوت مکعب استاندارد در دقیقه (جریان هوا یا گاز)
 • GPM: گالن در دقیقه (جریان مایع).

تاثیر ظرفیت بر قیمت شیر اطمینان

تعیین حداکثر ظرفیت همچنین برای مطمئن شدن از ایمنی شیر اطمینان بسیار مهم است. شیرهای اطمینان فشار، محدودیت‌های مربوط به خود را دارند. از این رو مطمئن شوید که PSV که می‌خواهید بخرید، می‌تواند حداکثر ظرفیت کار مورد نیاز شما را برآورده کند. باید اشاره کرد مه این خود عاملی بر افزایش یا کاهش قیمت شیر اطمینان است.

جنس شیر اطمینان

به جز در زمانی که شیرهای اطمینان در حال تخلیه هستند، تنها قسمت‌هایی از شیر که تحت تاثیر سیال فرآیند قرار می‌گیرند، کانال ورودی (نازل) و دیسک (صفحه) هستند. از آنجایی که شیرهای اطمینان به ندرت در شرایط عادی کار می‌کنند، تمام اجزای دیگر را می‌توان از مواد استاندارد برای اکثر کاربردها تولید کرد. با این حال چندین استثنا وجود دارد که در این موارد باید از مواد خاصی استفاده شود که بر قیمت شیر اطمینان تاثیر می‌گذارند که عبارت‌اند از:

 • کاربردهای برودتی
 • سیالات خورنده
 • تحت شرایطی که آلودگی مایعات تخلیه شده مجاز نیست

تاثیر فاکتور مواد بر قیمت شیر اطمینان

به طور کلی از جمله جنس اجزای اصلی سازنده شیرهای اطمینان عبارت‌اند از:

 • برنز: معمولا برای شیرهای اطمینان پیچی کوچک برای کارکرد عمومی در کاربردهای بخار، هوا و آب گرم (تا فشار 15 بار) استفاده می‌شود
 • چدن: به طور گسترده در ساخت شیرهای اطمینان نوع ASME استفاده می‌شود. استفاده از آن معمولا به فشار 17 بار گرم محدود می‌شود
 • آهن: معمولا در شیرهای اروپایی و برای جایگزینی چدن در شیرهای اطمینان فشار بالاتر (تا 25 بار گرم) استفاده می‌شود
 • فولاد ریختهگری: معمولا در شیرهای اطمینان فشار بالاتر (تا 40 بار گرم) استفاده می‌شود. شیرهای اطمینان فرآیندی، به طور معمول از بدنه فولادی ریخته‌گری با ساختار نازل کامل آستنیتی ساخته می‌شوند
 • فولاد ضد زنگ: برای کاربردهای غذایی، دارویی یا بخار تمیز استفاده می‌شود

هرچه جنس شیرهای اطمینان بهتر و از متریال باارزش‌تر ساخته شده باشد، بالطبع قیمت شیر اطمینان نیز افزایش پیدا می‌کند. از آنجایی که صفحات و دیسک‌های شیر اطمینان دائما با سیال فرآیند در تماس هستند، باید بتوانند در برابر اثرات فرسایش و خوردگی مقاومت کنند. به منطور کاربردهای فرآیندی، معمولا فولاد ضد زنگ برای صفحات استفاده می‌شود. برای سیالات بسیار خورنده، نازل‌ها، صفحات و بدنه شیر اطمینان از آلیاژهای خاصی مانند ‘مونل’ یا ‘هستلوی’ ساخته می‌شوند.

خرید شیر اطیمنان

خرید شیر اطمینان با مناسب‌ترین قیمت از شرکت جاسه

شیر اطمینان تجهیز کاهش فشار برای آزاد کردن سیالات گازی یا مایع و در نتیجه کاهش فشار است. این شیرها آخرین اقدام برای جلوگیری از حوادث و نیز آخرین خط دفاعی در حفاظت از تجهیزات، محیط و مهم‌تر از همه پرسنل هستند. با توجه به ضرورت این تجهیزات، شیرهای اطمینان بر اساس نوع کاربرد، جنس، اندازه اتصال و ظرفیت آن دارای قیمت‌های متفاوتی است.

شرکت جاسه یکی از معتبرترین تولیدکنندگان شیر اطمینان در دنیا است. کیفیت ساخت بالا و مطابق با استانداردهای جهانی این شرکت، باعث شده است که بیشتر صنایع بالادستی و پایین دستی نفت و گاز در سراسر جهان برای حفظ ایمنی واحدهای صنعتی خود از محصولات این مجموعه استفاده کنند.  جاسه کیس به‌عنوان نماینده رسمی شرکت caseventil.com ترکیه، ارائه و عرضه محصولات شیر اطمینان با بیشترین میزان بهره‌وری ممکن به مشتریان را به‌عنوان یک اصل ضروری پذیرفته است. جهت سفارش شیر اطمینان پکیج و سایر محصولات با شماره 04191010305 در تماس باشید.