آشنایی با ایرونت هواگیری پکیج

ایرونت هواگیری پگیج

در پکیج های گرمایشی وجود هوا موجب آسیب به قطعات داخلی دستگاه و اختلال در عملکرد آن ها می شود . ایرونت هواگیری پکیج قطعه ای مهم می باشد که در رفع این مشکل موثر واقع می شود و هوای به وجود آمده در لوله ها و سایر قطعات به وسیله ی ایرونت هواگیر پکیج خارج می شود .

امروزه استفاده از سیستم های گرمایشی بسیار رواج یافته است و از آن ها برا تامین گرمایش و آب گرم مصرفی استفاده می شود . سیستم های گرمایشی دارای انواع مدل های مختلف می باشند که با کارایی های مختلف تولید و عرضه می شوند و پکیج دیواری یکی از پر کاربرد ترین آن ها به شمار می رود .

نکته ی قابل توجهی که در مورد پکیج ها وجود دارد شناخت و آگاهی لازم در مورد نوع سیستم و قطعات به کار رفته در آن می باشد تا بیشترین بازدهی را داشته باشد و بتوان از آن ها استفاده مطلوب کرد .

به طور کلی سیستم پیچیده ی پکیج با کنار هم قرار گرفتن اجزا و قطعات ریز و درشت ایجاد می شود که یکی از قطعات اصلی ایرونت هوا می باشد .

در این مقاله به انواع ایرونت و نحوه ی عملکرد آن ها اشاره می کنیم ، بنابرین در صورتی که می خواهید در این زمینه اطلاعاتی به دست آورید توصیه می کنیم با ما همراه باشید .

پکیج ها وظیفه دارند تا آب گرم مصرفی و آب گرم مورد نیاز سیستم های گرمایشی از قبیل رادیاتور ها را تامین نمایند . اما امکان دارد به دلیل دلیل تغییرات دما و رخ دادن تغییرات شیمیایی گاها مقداری گاز و هوای اضافی در سیستم ها به وجود آیند که در صورتی که این هوای به وجود آمده  تخلیه نشوند می تواند موجب خرابی و آسیب به اجزا و قطعات شود و در نهایت نیز منجر به خراب شدن پکیج می شود .

ایرونت هواگیر پکیج همانطور که گفتیم قطعه ای مهم در پکیج می باشد که محل تعبیه ی آن ها روی پمپ سیرکولاتور می باشد و در دو مدل دستی و اتوماتیک موجود می باشند .

این قطعه موجب خارج شدن اتوماتیک هوای ایجاد شده در مدار گرمایش به بیرون می شود و در نتیجه در سلامت دستگاه نقش مهمی را ایجاد می کند .

این شیر دارای جنس های برنج و پلاستیک می باشند که هر دو عملکرد مشابه دارند . ایرونت های دستی برای انجام عمل هواگیری باید به وسیله ی دست تنظیم شوند در حالی که مدل های اتوماتیک با افزایش حجم هوای داخل سیستم وارد عمل می شوند و در نتیجه هوای داخل را تخلیه می نمایند .

شیرهای ایرونت در ابتدا فقط از جنس های برنجی بودند اما به دلیل این که بعد مدتی استفاده دچار رسوب شدند ، انواعی از آن که پلاستیکی می باشند تولید شدند که این مشکل را نداشتند .

زمانی که هوا در داخل سیستم جمع می شود موجب خوردگی لوله ها ، رسوب گرفتن سایر اجزا و خرابی پمپ و عدم انتقال صحیح دما می شود . شناوری که معمولا از جنس تفلون می باشد در جلوی روزنه شیر قرار دارد که با جمع شدن هوا در داخل سیستم شناور پایین می آید و در روی آب قرار می گیرد که بدین ترتیب موجب باز شدن روزنه و هدایت هوای داخل به خارج می شوند و مجددا بعد از هواگیری به حالت اولیه خود باز می گردند . در صورتی که ایرونت هواگیری به طور مرتب هواگیری شود و رسوب آن پاک گردد قابلیت استفاده برای سالیان زیاد را دارد . در راه اندازی اولیه پکیج بهتر است تا شیر هواگیری باز شود .

بهتر است در نظر داشته باشید که گاها گیر کردن شناور در پایین محفظه ، موجب باز ماندن آب ایرونت هواگیری پکیج می شود که در این صورت به جای هوا آب از سیستم تخلیه می شود . همچنین با گیر کردن شناور در بالای محفظه درپوش ایرونت به طور کامل بسته می شود و در نتیجه قادر به انتقال هوا به بیرون نمی شوند و در این صورت در عملکرد سیستم اختلال ایجاد می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =