نیازمندیهای نصب شیر فشار شکن و شیر اطمینان !

 1. شیرهای فشار شکن : دستورالعمل هایی برای موقعیت، نصب و بهره برداری

شیر فشار شکن ( PRV ) مهم‌ترین خط دفاعی شما در برابر آسیب‌دیدگی تجهیزات هستند، نه اینکه آسیبی به پرسنل، کارخانه و محیط‌زیست شما وارد شود. به همین دلیل، مهم است که آنها را به درستی نصب و راه اندازی کنید.

سوالات زیادی در مورد روش های صحیح نصب و راه اندازی PRV ها دارد. دستورالعمل‌های زیر پاسخ‌هایی به رایج‌ترین سؤالات و راه‌حل‌هایی برای رایج‌ترین مشکلات مشتریان ما ارائه می‌دهند.

نصب شیر فشار شکن

+ نصب:

 • PRV ها را در حالت عمودی قرار دهید که به معنای عمودی و با دوک عمودی است. شیر نصب شده در هر موقعیتی غیر از عمودی ممکن است به درستی عمل نکند.
 • برای شیرهای فلنجی، حتما پیچ ها را به طور مساوی به سمت پایین بکشید. این امر به ویژه برای شیرهای چدنی بسیار مهم است. اگر یک طرف را تا آخر سفت کنید و سپس طرف دیگر را، نه تنها نمی توانید آن را کاملا سفت کنید، بلکه می توانید شیر را ترک کنید.
 • از سفت کردن بیش از حد سوپاپ خودداری کنید. این می تواند به هر دو رزوه ورودی و خروجی آسیب برساند و باعث نشتی شود.
 • دوپ لوله را فقط روی نخ های نر بمالید. دوپ لوله ترکیبی است که از نشت شیر ها جلوگیری می کند، اما اگر آن را روی رزوه های ماده اعمال کنید، می تواند سیستم شما را آلوده کند.

+ لوله گذاری ورودی:

 • لوله ورودی باید کوتاه و مستقیم باشد. قطر ورودی هرگز نباید کمتر از خود شیر باشد. این جریان بخار، هوا یا سایر رسانه ها را محدود می کند.
 • ورودی هرگز نباید در نزدیکی تلاطم بیش از حد روی ظرف قرار گیرد.

+ لوله کشی خروجی:

 • لوله های خروجی باید همیشه پشتیبانی شوند. اگر اینطور نباشد، می تواند شیر را سنگین و منحرف کند، که باعث می شود سوپاپ به درستی قرار نگیرد. این می تواند منجر به نشت بیش از حد شود.
 • اندازه اسمی لوله های خروجی باید به بزرگی یا بزرگتر از اندازه ورودی شیر باشد. اگر اینطور نباشد، جریان محدود می شود و شیر به اندازه ای که قرار است ظرفیت را کاهش نمی دهد.
 • لوله های خروجی نباید به دلیل انبساط حرارتی هیچ گونه فشاری ایجاد کند. همانطور که محیط منبسط می شود، اگر لوله کشی هیچ جریانی نداشته باشد، شیر می تواند پیچ خورده و نشت کند.

+ عملکرد شیر تخلیه فشار

 • از کارکردن شیر خیلی نزدیک به نقطه تنظیم خودداری کنید. انجام این کار باعث جوشیدن و نشت می شود. هنگامی که این شروع شود، فقط بدتر خواهد شد.
 • از آزمایش مکرر سوپاپ خودداری کنید. بلند کردن مکرر اهرم تست می تواند باعث شود کثیفی یا سایر مواد خارجی وارد صندلی شود که می تواند باعث نشت سوپاپ شود. در حالی که آزمایش منظم بخشی توصیه شده از یک برنامه نگهداری پیشگیرانه است، این باید فقط یک بار در سال انجام شود، نه یک بار در ماه.

    2. شیرهای اطمینان: دستورالعمل برای موقعیت، نصب و بهره برداری

برای جلوگیری از نشتی سوپاپ، در اینجا سه نکته وجود دارد که هنگام نصب و راه اندازی شیرهای اطمینان باید از آن اجتناب کنید.

شیرهای نصب شده به صورت افقی

بیشتر شیرهای اطمینان برای استفاده به صورت عمودی، یعنی در حالت عمودی با دوک عمودی، طراحی، تولید و آزمایش شده اند. نصب یک شیر به صورت افقی می تواند تعدادی از اثرات نامطلوب قابل توجهی داشته باشد:

 • ممکن است برخلاف مقررات باشد و در صورت برچسب زدن منجر به تاخیر در عملیات شود.
 • جهت گیری غیر عمودی ممکن است زهکشی مناسبی برای شیر فراهم نکند.
 • شیر اطمینان نصب شده در جهت غیر عمودی ممکن است آنطور که انتظار می رود عمل نکند: سفتی صندلی، عملکرد و فشار تنظیم شده شیر ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد.

نصب نادرست شیرها هم می تواند باعث نشتی شود و هم خطرات ایمنی ایجاد کند. برای اطمینان از نصب صحیح شیرها و جلوگیری از آسیب به شیر و سیستم، اطمینان حاصل کنید که شرکت نصبی که استفاده می کنید به اندازه کافی آموزش دیده است.

جهت اطلاع از قیمت شیر اطمینان با جاسه کیس از طریق شماره 04191010305 در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *